Below are the  latest results following the  Reserve Round (Rallynuts)

Points including Rallynuts Stages.

Drivers

Dylan Davies 60.

Perry Gardener 60.

Owen McMackin 60.

Richard Merriman 60.

Kalvin Green J 54

Owen McOnochie J 52.

Colin Griffiths 50.

Bob Vardy 48.

Dan Moss 47.

Martyn England 46*.

Julian Reynolds 45.

Robert Bradley 42.

Tony Rees 42*.

Steve Deeley 39.

Jonathan Davies 35.

Nev Jones 35.

William Mains 35.

Dave Brick 30.

Melvyn Evans 30.

Carl Fricker 30.

Will Mains 30.

Iuean Rowlands 30

Roger Thomas 30.

Mike Jewell 28.

Barry Jordan 28.

Chris Ransley 28

Matthew Bowyer 26.

Stuart Jacobs 26.

Barry John 26.

Martin Laverty 26.

David Lloyd Roberts 26.

Sean Jones 24.

Osian Pryce  J  24.

Mike Pugsley 24.

Peter Jones 23.

Harry Gardner 23.

Ivor James 22.

Mark Booth 21.

Philip Clarke 21.

David Jones 21.

Kristian Wright 21.

Simon De Banke 20.

Damian Pratts 18.

Steffan Daniels 5.

Oliver Hopkins 5.

Philip Hopkins 5.

Chris Jones 5.

Osian Jones 5.

Wyn Jones 5.

Alex Moore 5.

Marcus Padgett 5.

Sara Williams 5**

Not yet competed

Dai Lloyd. Andy Manley.

 

Including overseas points scored on-

*West Cork Rally. **Rallye Le Touquet.

Equal points currently listed alphabetically

J = Junior contenders

Seven best scores to count.

No minimum amount of rounds to enter.

 

Ist Overall – 30     1st in Class – 30      2nd – 28     3rd – 26     4th – 24

5th –  23   6th – 22   7th – 21   8th – 20   9th – 19    10th –  18      11th – 17   12th – 16   13th – 15  14th – 14    15th – 13   16th – 12   17th – 11    18th – 10    19th – 9    20th – 8

Non – finish – 5

 

Co-drivers

Toby Brick 60.

Kath Curzon 60.

Lee Taylor J 60.

Paul Wakely 58.

Llion Williams 58.

Osian Owen J 54

Patrick Walsh 53**

Rhodri Williams J 52.

Mike Gilbey 50.

Sam Allen J 47

Clive (Selwyn) Jones 47.

Dawn England 46*

Kevin Booth 42.

Geraint Thomas 42*

Alan Proudman 39.

Aled Edwards 31.

Seyyan John 31.

Theresa Fossey 30.

Mark Glennerster 30.

Arfon Griffiths 30.

Emyr Hall 30.

Dale Clatworthy 26.

Dei Jones 26.

Phil Kenny 26.

Matthew Russ 26.

Lewis Griffiths J 25.

Richard Suter 24.

Jonny ‘Tad’ Evans 23

Elliot Graham  J  23.

Graham Joseph 23.

Rob Billingham 22.

David Hodge 21.

Pauline Merrills 21.

Glyn Price 21.

Sion Williams  J  15.

Marc Clatworthy 5.

Chris Davies 5.

Emyr Evans 5.

Richard Evans 5.

Arwel Jenkins 5

Ian Jones 5.

Sion Jones 5.

Ian Taylor 5.

Jason Thomas 5.

Including overseas points scored on-

*West Cork Rally. **Rallye Le Touquet.

Equal points currently listed alphabetically

J = Junior contenders

Seven best scores to count.

No minimum amount of rounds to enter.

 

Ist Overall – 30     1st in Class – 30      2nd – 28     3rd – 26     4th – 24

5th –  23   6th – 22   7th – 21   8th – 20   9th – 19    10th –  18      11th – 17   12th – 16   13th – 15  14th – 14    15th – 13   16th – 12   17th – 11    18th – 10    19th – 9    20th – 8

Non – finish – 5

 

get in touch for advice & to order your car parts

Swansea

Open Mon-Fri, 8.00am - 5.30pm and Sat 8am - 1.30pm
FMP Motor Factors, Unit 1, St John's Court, Upper Fforest Way,
Swansea Enterprise Park SA6 8QQ

Port Talbot

Open Mon-Fri, 8.00am - 5.30pm and Sat 8am - 12.30pm
FMP Motor Factors, Unit 30, Baglan Industrial Park,
Port Talbot, SA12 7DJ