Total after Round Seven,

The Eventsigns Woodpecker Stages

Including overseas scores

Drivers

Martyn England 108. Andy Davies 76. Richard Barrow 74. William Mains 60. Sacha Kakad 59. Paul Gunter 58. Terry Brown 54. Kalvin Green J 54. Jason Gardner 50. Ron Morgan 50. Peter Stephenson 49. Aaron Jones J 35. Mal Bayliss 31. Silah Hijazi 31. Richard Merriman 31. Ian Godney 30.  Jason Hodge 30. Chris Ransley 30.  Paul Robins 30. Dale Clatworthy#*** 28 (56). Mike Pugsley 28. David Williams 27. Thomas Cooper J 26.  Chris Jones 26. Michael Jones J 26. Phill Lloyd 26.  Garry Mannion 24. Ian Taylor #24 (76).  Richard James 15. Sara Williams** 13. Wynne Watkins* 5.

Co-drivers

Dawn England 108. Chris Sharpe-Simkiss* J 108. Arwel Jenkins 97**** Den Golding 77. Andrew Richards 74. Siobhan Pugh J 62. Tudor Jenkins 60. Lee Taylor J 54. Ian Taylor#**** 52 (76). Simon Jones J 50. Graham Cox 48. Owen Evans J 35. Marc Clatworthy*** 33. Alan Hinton 30. Ashley Trimble 29*. Dale Clatworthy 28# (56).  Huw Evans 27. Sean Jones J 26.   Gavin Haycock 17.  Annalize James J 15. Mark Glennester** 13. Paul Wakely 10.

J – Juniors

Points which include overseas scores:

*Manx National Rally ** Rallye Antibes *** ORC Canal Rally

****ALMC Stages

# Two Seats Trophy points scorer. ( ) Combined score.

Ist Overall – 30     1st in Class – 30      2nd – 28     3rd – 26     4th – 24     5th –  23

6th – 22   7th – 21   8th – 20   9th – 19    10th –  18      11th – 17   12th – 16   13th – 15

14th – 14    15th – 13   16th – 12   17th – 11    18th – 10    19th – 9    20th – 8

Non – finish – 5

6 out of 10 scores to count.    No minimum amount of rounds to enter.

get in touch for advice & to order your car parts

Swansea

Open Mon-Fri, 8.00am - 5.30pm and Sat 8am - 1.30pm
FMP Motor Factors, Unit 1, St John's Court, Upper Fforest Way,
Swansea Enterprise Park SA6 8QQ

Port Talbot

Open Mon-Fri, 8.00am - 5.30pm and Sat 8am - 12.30pm
FMP Motor Factors, Unit 30, Baglan Industrial Park,
Port Talbot, SA12 7DJ